Інформація для батьків

Новоолександрівський НВК


ДО УВАГИ БАТЬКІВ

"Щеплення — суперсила від хвороб"

Шановні батьки, хочемо нагадати вам про важливість щеплення ваших дітей. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту.

Пам'ятайте - це важливо.

Ваша безпека та безпека вашої дитини — пріоритет.


Дія.Освіта призначена для реалізації права кожного на якісну та доступну освіту шляхом забезпечення створення можливості дистанційного навчання через мережу інтернет. Користування освітніми та інформаційними ресурсами, електронними підручниками, мультимедійними навчальними матеріалами (аудіо- та відеоматеріалами тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів) та іншими навчальними ресурсами (далі – освітні матеріали), що розміщені на Дія.Освіта, є безоплатним. 

Освітні серіали дозволяють українцям відкрити нові кар'єрні можливості та зробити перший крок до нової професії. Користувач Дія.Освіта може створити персональну траєкторію навчання, вибравши ті навички, які цікавлять найбільше, щоб отримати персоналізовані освітні серіали. Для тих, хто ще не визначився з пріоритетами, доступний тест для пошуку професії – на основі відповідей користувачу будуть запропоновані рекомендації щодо навчання та перелік актуальних вакансій. 

Тематика освітніх серіалів надзвичайно широка – від дата-аналітика до баристи, від таргетолога до пекаря, від тестувальника програмного забезпечення до пакувальника. Пріоритет на професіях, що мають попит на ринку праці. Також на 2 Дія.Освіта можна переглядати освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки. Усі вони є безоплатними та доступними всім охочим. 

Перелік серіалів, які під час війни мають особливо вагоме значення: 

Освітні продукти для ВПО: https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appointment/for-ipds ; 

Освітні продукти для держслужбовців: https://osvita.diia.gov.ua/.../appoint.../for-civil-servants ; 

Профорієнтаційний тест: https://osvita.diia.gov.ua/career-quiz-start.

Окрім формату освітніх серіалів у форматі едьютейнмент та мікронавчання, на Дія.Освіта також доступні профорієнтаційні тести, подкасти, вебінари, гайди. Наша кінцева мета — навчити людей цифровій грамотності та вирішити проблему з високим рівнем безробіття через рескіллінг та апскіллінг онлайн.

Обличчями багатьох курсів стали українські зірки та лідери і лідерки думок. На додаток до теоретичної частини можна проходити симулятори з реальними задачами, з якими стикаються працівники у різних сферах.

Після успішного завершення навчання кожен отримує сертифікат, який можна додавати у резюме.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України

Рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі 

КОРИСТУВАННЯ МЕРЕЖЕЮ ІНТЕРНЕТ: ПОРАДИ БАТЬКАМ

Якщо батьки докладуть зусиль для організації безпечного користування мережею Інтернет, то шанси уникнути дитиною неприємних ситуацій та не стати жертвою діяльності злочинців, перебуваючи в інтернет-просторі, автоматично зростають.Правильна організація роботи у мережі Інтернет - запорука успіху.Ми радимо батькам обговорити зі своєю дитиною всі нюанси користування інтернетом. Для того, щоб перебування в Інтернет-просторі стало максимально безпечним, батьки можуть встановити власні умови та правила.Наприклад: організуйте час перебування перед комп'ютером, ноутбуком та смартфоном так, щоб у школяра лишався інтерес до реального життя.Поясніть, що краще спитати у вас поради, якщо щось не зрозуміло або виникають нестандартні ситуації.Будуйте відносини на довірі. Якщо підліток буде впевнений, що може звернутись до вас в будь-яку хвилину і не отримає за свої помилки покарання, проблем стане набагато менше.

Батьки, будьте уважними!

  • Слідкуйте за тим, щоб на комп'ютері не було особистої інформації. Дитина може випадково знайти та розповсюдити її.
  • Не лишайте відкритими важливі папки та документи.
  • Встановлюйте комп'ютер у загальній кімнаті. Так ви зможете контролювати дії дитини та попередити можливу небезпеку.
  • Нормуйте час, проведений за пристроями (ноутбук, смартфон тощо).
  • Налаштуйте паролі для доступу до Інтернету та комп'ютерної техніки з метою контролю часу, проведеного за нею.
  • Переглядайте електронну скриньку, щоб вчасно побачити та вирішити проблему.Не забувайте очищати журнал дій, щоб дитина не побачила те, що не має потрапити їй на очі.
  • Пам'ятайте, що до мережі Інтернет дитина може потрапити не лише через ноутбук чи смартфон, а й через телевізор, що має відповідний модуль.

Для підвищення безпеки дитини в мережі інтернет рекомендуємо:

  • Створити список безпечних сайтів.
  • Ознайомити школяра з правилами користування всесвітньою мережею.
  • Користуватися сервісами, які вигадані та призначені спеціально для дітей.
  • Встановити програми батьківського контролю.Налагодити засоби блокування небажаного контенту.
  • Навчити дитину розпізнавати брехню.
  • Проявляти зацікавленість до життя дитини та підлітка, як віртуального, так і реального.
  • Не ігнорувати запитання, що ставлять вам діти.Хвалити дитину, якщо вона чинить правильно. 
  • Допомогайте школяреві дізнаватись нове та обговорюйте можливі помилки.

І, на сам кінець, ще одна важлива порада для дорослих: не ігноруйте необхідність встановлення антивірусного програмного забезпечення - антивірусу. Адже доволі часто навіть дорослі потрапляють на сайти, які можуть стати причиною виникнення технічних несправностей комп'ютерів, ноутбуків, смартфонів тощо.

Мережа Інтернет була вигадана для того, щоб стати в нагоді та допомагати нам у професійній діяльності, навчанні, проведенні дозвілля, самоосвіті, спілкуванні тощо. Проте поступово перетворилася на віртуального злодія, що викрадає особисту інформацію, розбещює дітей та несе шкоду для пристроїв.

Саме тому, закликаємо дорослих і дітей повсякчас користуватися цими простими правилами та порадами! Лише так ви зможете забезпечити безпроблемне користування Інтернетом для себе та створити безпечні умови в Інтернет-просторі своїм дітям!

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати